Język Furbish
Język Furbish

Furby Connect oraz Furby Boom są zabawkami interaktywnymi, oznacza to, że można z nimi nawiązać kontakt poprzez dotyk, dźwięk, głaskanie.
Żeby ułatwić zabawę z naszym Furby przygotowaliśmy listę słów przetłumaczoną z języka furbish na język polski. Od tej pory, będziesz lepiej rozumiał emocje i potrzeby swojego przyjaciela.


czytaj całość »
Dzień dziecka prezenty dla dzieci w wieku 2-5 lat
Dzień dziecka prezenty dla dzieci w wieku 2-5 lat

Pierwszego czerwca w naszym kraju obchodzimy Dzień Dziecka. Jest to dzień bardzo ważny, nie tylko dla maluchów, ale i dla dorosłych. Ma on bowiem uświadamiać nam, że dziecko, nawet to najmniejsze, również ma prawa, których należy bezwzględnie przestrzegać.

 Tego dnia przypominamy sobie więc zarówno o tych najbardziej podstawowych, osobistych prawach, jak prawo dziecka do życia, tożsamości i wychowania w rodzinie, jak i prawach politycznych, socjalnych i ekonomicznych. Czy dbamy o ich przestrzeganie, zarówno względem własnego malucha, jak i szkrabów na naszym podwórku oraz tych dalszych? Warto się nad tym zastanowić.

 Natomiast dla dziecka, a zwłaszcza dla tego w wieku przedszkolnym, powinien być to dzień radosny! Warto więc może 1 czerwca pokazać, jak i w co lubią bawić się maluchy z innych krajów, propagując ideę braterstwa i zrozumienia pomiędzy dziećmi. Jeśli mieszkamy w mieście, z pewnością tego dnia organizowane są ciekawe warsztaty i festyny, na których pociecha spędzi czas aktywnie i rozwijając kreatywność.

 A prezenty? Jak zwykle, nie są niezbędnym dodatkiem, ale zawsze mile widzianym. Co w takim razie kupić dziecku w wieku 2-5 lat z okazji takiego dnia?

czytaj całość »
Dzień dziecka prezenty dla dzieci w wieku 6-12 lat
Dzień dziecka prezenty dla dzieci w wieku 6-12 lat

Wiek szkolny, czyli 6-12 lat to czas w którym dziecko zdaje już sobie sprawę, że 1 czerwca to jego święto. Warto więc również pamiętać i odpowiednio uczcić ten dzień. W szkołach podstawowych najczęściej organizowany jest dzień sportu, podczas którego dzieci odpoczywają nieco od trudów codziennej i mozolnej nauki, nauczyciele za to mają okazję zaszczepić w dzieciach ducha sportowej rywalizacji i zachęcić do wspaniałej, aktywnej zabawy!

czytaj całość »
Prezenty na komunię
Prezenty na komunię

 

Sezon komunijny powoli się rozpoczyna. I choć dziś nie trzeba już chyba przekonywać i mówić o tym, co tego dnia jest najważniejsze, nie dziwi fakt, że razem z komunijnym sezonem rozpoczynają się pielgrzymki po sklepach z dewocjonaliami, a także elektroniką i zabawkami. Minęły czasy, gdy pociecha w białej albie dostawała zegarek i rower. Dziś producenci prześcigają się, by zachęcić do kupna coraz bardziej wymyślnych prezentów. Łatwo wręcz zgubić się w gąszczu proponowanych podarków. A skoro tak, to co kupić, by nasz prezent został przyjęty z entuzjazmem?

czytaj całość »
Furby Connect - zabawka do przytulania i nauki
Furby Connect - zabawka do przytulania i nauki

Furby Connect - do przytulania i nauki

Zabawki interaktywne nie są dziś żadną nowością i posiada je praktycznie każde dziecko. Jako dorośli, pamiętamy jednak początki - pierwsze Furby, będące pod koniec XX wieku marzeniem każdego dziecka. Lubimy wracać pamięcią do czasów dziecięcych, chętnie więc ponownie zobaczymy się z interaktywnym futrzakiem.

Świat szybko idzie do przodu i to, co jeszcze kilkanaście lat temu było hitem, dziś już nie zachwyca. Wtedy jednak na punkcie Furby'ego oszalał świat. Dzieci opowiadały sobie o nim w szkołach, porównywały umiejętności.

Producenci postanowili dostosować zabawkę do naszych czasów - w ten sposób powstał Furby Connect.

czytaj całość »
Zabawki na wiosnę dla dziewczynki i chłopca
Zabawki na wiosnę dla dziewczynki i chłopca

Wiosenne inspiracje- zabawki ogrodowe dla dziewczynki i chłopca

Po sezonie zimowym budzimy się do życia. Wraz z coraz cieplejszym powietrzem i większą ilością słońca mamy coraz więcej energii. Mają ją również nasze dzieci, które wstają coraz wcześniej, a na dworze chętnie pozbywają się kolejnych warstw ubrań, puchowych kurtek, czapek oraz ciepłych butów.

Początek wiosny to dobry czas, żeby zobaczyć, w jakim stanie są zabawki którymi dzieci bawiły się w zeszłym roku. Bardzo możliwe, że z części już wyrosły, może się również okazać że niektóre z nich nie przeżyły zimy, ulegając zniszczeniu pod koniec lata bądź też zamknięte w piwnicy źle zniosły ujemne temperatury.

W jakie więc gadżety warto zaopatrzyć dzieci, by wiosnę przeżyły produktywnie i aktywnie, ucząc się nowych umiejętności i skutecznie odrywając się od elektroniki? Co kupić, żeby kolejna ciepła pora roku pozostała niezapomniana?

czytaj całość »
Jakie zabawki są odpowiednie dla niemowlaka?

Rodzi się mały człowiek. Nieświadomi rodzice nie zawsze wiedzą, co kupić, by we właściwy sposób stymulować rozwój dziecka. Nie pomagają w tym często wykluczające się artykuły, które jeszcze bardziej mieszają rodzicowi w głowie. W co więc warto się zaopatrzyć, by niemowlak czuł się zadowolony?

czytaj całość »
Aplikacje Szumisie i Whisbear oraz nowy Miś - Leniwiec
Aplikacje Szumisie i Whisbear oraz nowy Miś - Leniwiec

Podczas tegorocznych targów dwóch największych producentów misiów usypiających - Szumisie i Whisbear, zaprezentowało prototypy swoich aplikacji na smartfony. Obie mają działać na systemy iOS i Android i mieć takie funkcje jak włączanie/wyłączanie szumu oraz funkcję Niani. Telefon da nam znać gdy dziecko się obudzi, będziemy także mogli usłyszeć malucha. Zapowiada się bardzo ciekawie. Obie aplikacje mają być dostępne dopiero na tegorocznej jesieni i łączyć się z wersjami misiów posiadających czujnik płaczu. Whisbear zaprezentował także prototyp leniwca - nowej wersji Szumiącego Misia, która niebawem trafia do certyfikacji i będzie dostępna na rynku w drugiej połowie roku. Od razu przypomniał nam się film "Zwierzogród" :)

 

 

Szumiś czy Whisbear? A może dźwięk suszarki na sen niemowlaka?
Szumiś czy Whisbear? A może dźwięk suszarki na sen niemowlaka?

Nosimy, bujamy, śpiewamy, a dziecko nie zasypia. Ewentualnie zasypia, ale na chwileczkę, by za minutę zakwilić znów - chyba każdy świeżo upieczony rodzic przeżył takie chwile i wypróbował wiele sposobów, zarówno tych mniej, jak i bardziej skutecznych.

 

Do metod, które częściej skutkują zapadnięciem malucha w słodki sen, zalicza się między innymi "biały szum". Jest to, najogólniej mówiąc i nie wchodząc w opisy kiloherców oraz pomiary akustyczne, szum zbliżony do tego, który dziecko słyszało, będąc jeszcze w brzuchu matki. Jak taki szum uzyskać w warunkach domowych? Jednym z urządzeń, które chyba najlepiej go imituje, jest suszarka do włosów.

czytaj całość »
Furby Connect - kiedy polska wersja?
Furby Connect - kiedy polska wersja?

Furby Connect to bez wątpienia tegoroczny hit zabawkowy, jedna z najczęściej kupowanych zabawek na prezent świąteczny na całym świecie. Pierwszy raz Furby został wyposażony w moduł Bluetooth pozwalający mu na komunikację z innymi Furbimi. Jesteśmy pierwszym sklepem w Polsce, w którym możecie kupić Furby Connect.  Z tego wpisu dowiecie się czy i kiedy będzie dostępna polska wersja zabawki.

czytaj całość »
Kuchnia Smoby Tefal z obiegiem wody.
Kuchnia Smoby Tefal z obiegiem wody.

Dzieci mają mnóstwo zabawek, szybko zmieniają się im upodobania. Pokój dziecięcy szybko zapełnia się kolorowymi gadżetami. 

Ale są rodzaje zabaw, które nie nudzą się aż tak szybko. Mam na myśli np zabawę w dom. Które dziecko nie chce nas naśladować i gotować razem? Wszystko super, póki nie trzeba rzucić kotleta na gorący olej czy wsadzić ciasta do nagrzanego piekarnika. 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl