Furby Connect - zabawka do przytulania i nauki
Furby Connect - zabawka do przytulania i nauki

Furby Connect - do przytulania i nauki

Zabawki interaktywne nie są dziś żadną nowością i posiada je praktycznie każde dziecko. Jako dorośli, pamiętamy jednak początki - pierwsze Furby, będące pod koniec XX wieku marzeniem każdego dziecka. Lubimy wracać pamięcią do czasów dziecięcych, chętnie więc ponownie zobaczymy się z interaktywnym futrzakiem.

Świat szybko idzie do przodu i to, co jeszcze kilkanaście lat temu było hitem, dziś już nie zachwyca. Wtedy jednak na punkcie Furby'ego oszalał świat. Dzieci opowiadały sobie o nim w szkołach, porównywały umiejętności.

Producenci postanowili dostosować zabawkę do naszych czasów - w ten sposób powstał Furby Connect.

Furby Connect Sklep

No dobrze, ale czym różni się Furby Connect od swojego poprzednika? W dalszym ciągu jest przecież futrzastą puchatą maskotką. Tyle że maskotką należącą już do naszych czasów, a więc Furby został wyposażony w moduł Bluetooth, dzięki któremu można się z nim łączyć za pomocą urządzenia mobilnego oraz ściągać i aktualizować oprogramowanie! Dzięki temu mamy pewność, że nasz puchaty przyjaciel rzeczywiście będzie się rozwijał. Po czym poznamy, że do ściągnięcia jest coś nowego albo też w aplikacji pojawiły się nowe filmy oraz muzyka? Furby Connect posiada antenę Light-up, która zaczyna świecić, gdy pojawia się potrzeba aktualizacji.

Futrzaste maskotki od początku znane były ze swoich pięknych okrągłych oczu i to one często sprawiały, że chodziliśmy za swoimi rodzicami, prosząc o kupno uroczego zwierzaka. Nie ma co się dziwić, że tak jest i w tym wydaniu, po raz pierwszy jednak oczy Furby wykonane są z okrągłych paneli LCD, które pokazują naprawdę ciekawe rzeczy. Daje to możliwość jeszcze lepszego wyrażania "uczuć" i reakcji przez zabawkę.

Pierwsze Furby miały jedną drobną wadę - gdy już się znudziliśmy albo po prostu rodzice pogonili nas do odrabiania lekcji, zabawki nie chciały się "uspokoić", gadając i odciągając nas od zajęć. Oczywiście, istniały pewne sposoby, jak kładzenie maskotki na plecach, zamykanie w cichym pomieszczeniu, ale jako dorośli, zapewne nie chcielibyśmy dla naszych dzieci bajerów, które ciężko uciszyć oraz z których trzeba wyjąć baterie, żeby się uspokoiły. Twórcy Furby Connect na szczęście pomyśleli o rozwiązaniu i dołączyli specjalną maskę na oczy, żeby zabawka zapadała szybko w sen. Prawda, że to idealna recepta na problemy z zaśnięciem?

Warto wspomnieć, że gdy Furby rozmawia po angielsku dziecko może nauczyć się obcego języka.
Jeśli postawimy obok naszej maskotki drugiego futrzaka Furby, a to dlatego że dwie zabawki znajdujące się w pobliżu, zaczynają ze sobą rozmawiać, a nawet pamiętają swoje imiona!

Oprócz tych nowoczesnych rozwiązań, Furby w dalszym ciągu pozostał Furbym, czyli puchatym i gadającym stworzonkiem, który w wydaniu Connect potrafi wypowiedzieć ponad tysiąc rozmaitych fraz, reaguje w różny sposób na dźwięki i dotyk, a specjalnie wbudowany zegar sprawia, że żyje rytmem dnia codziennego, a więc rano przypomina o śniadaniu, wieczorem natomiast sygnalizuje, że czuje się zmęczony i śpiący. Jest więc z jednej strony zabawką na miarę naszych czasów - czasów, w których coraz częściej już nawet dzieci nie rozstają się z urządzeniami mobilnymi, ale i w których wciąż potrzebujemy zabawki, z którą można pogadać, pośmiać się, a na koniec przytulić. A Furby uwielbia tulenie - w oczach pojawiają mu się wtedy prześliczne serduszka.

Czy połączenie zabawki interaktywnej XXI wieku z zabawką, w której można się zakochać sprawi, że świat ponownie przypomni sobie o Furbym? Patrząc na rosnące zainteresowanie, wydaje się to bardzo możliwe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl