Dzień dziecka prezenty dla dzieci w wieku 6-12 lat
Dzień dziecka prezenty dla dzieci w wieku 6-12 lat

Wiek szkolny, czyli 6-12 lat to czas w którym dziecko zdaje już sobie sprawę, że 1 czerwca to jego święto. Warto więc również pamiętać i odpowiednio uczcić ten dzień. W szkołach podstawowych najczęściej organizowany jest dzień sportu, podczas którego dzieci odpoczywają nieco od trudów codziennej i mozolnej nauki, nauczyciele za to mają okazję zaszczepić w dzieciach ducha sportowej rywalizacji i zachęcić do wspaniałej, aktywnej zabawy!

Co kupić dziecku w wieku szkolnym, żeby miło zapamiętało ten dzień? Warto pokusić się o coś niebanalnego – może coś, co podkreśli, że to nie jest już wiek infantylnych zabawek prosto z przedszkola i traktujemy naszą pociechę poważnie? Można i tak, choć pierwsza propozycja do poważniejszych nie należy, za to z pewnością będzie to trafny prezent!

 

Twister

 Idealna zabawa na dobrą imprezę! Chyba każdy prędzej czy później zetknął się z Twisterem i wyginał śmiało ciało na planszy w kolorowe kółka. Bawi zarówno najmłodszych, jak i tych starszych, którzy ledwo mają siłę dobrze się wygiąć. Odrobina stretchingu połączona z dobrą zabawą i ćwiczeniem równowagi to jeden z lepszych pomysłów, gdy do naszego dziecka przyjdą znajomi.

 A zasady? Są proste: rozkładamy matę na podłodze, wyznaczamy osobę, która będzie kręcić planszą, po czym przenosimy stopę lub dłoń na wyznaczony przez strzałkę kolor. Wygrywa osoba, która najdłużej utrzyma równowagę, nie wywracając się i nie podpierając ciała kolanem albo łokciem. To wcale nie jest takie proste, zabawa kończy się więc nieraz zbiorowym upadkiem wszystkich graczy, dzięki czemu jest jeszcze śmieszniej. Nic więc dziwnego, że na gier tego typu powstaje coraz więcej. Warto zastanowić się nad Twister Ultimate firmy Hasbro, którą można nabyć w promocyjnej cenie.

 

 Lornetka

 "Mamo, a co to za dziwny niebieski punkt na łące?", "Tato, co tam daleko się świeci?" - jako rodzice mamy cichą nadzieję, że pytania zadawane przez trzylatka kiedyś się skończą. Niespodzianką, ukrywaną skrzętnie przez doświadczonych rodziców i pedagogów jest to, że kończą się nieraz w wieku dojrzewania, gdy dziecku nagle odechciewa się z nami rozmawiać.

 Jak więc wytrzymać niespodziewanie długi okres zadawania pytań? Rozwiązanie jest bardzo proste w teorii i nieco trudniejsze w praktyce: po pierwsze, udzielać odpowiedzi, po drugie i bardziej właściwe w wieku szkolnym, starać się, by dziecko odpowiedź znalazło samo! Oczywiście nieraz trzeba mu w tym pomóc. I tu wracamy do pytań z poprzedniego akapitu, na które odpowiedź znajdziemy z przyrządem zwanym lornetką.

 Nie ma się co wstydzić - wielu z nas lornetkę posiadało i służyła nam do podglądania sąsiadów, śledzenia idących ludzi, tak więc prawdopodobnie będzie również z naszą pociechą. Lornetką też wypatrzy ciekawe punkty i obiekty, z których istnienia do tej pory dziecko nie zdawało sobie sprawy. Dla 6-latka sprawdzi się model Levenhuk LabZZ B2, opracowany specjalnie z myślą o młodszych. Powiększa ona obraz sześciokrotnie, dzięki czemu przed uważnym wzrokiem młodego obserwatora nie ukryje się już żaden ptak ani zakątek miasta. Starszą pociechę zaś można zaopatrzyć w lornetkę Levenhuk Atom 20x50, powiększającą obraz aż dwudziestokrotnie, przeznaczoną do oglądania obiektów położonych w znacznej odległości i do prowadzenia amatorskich obserwacji astronomicznych.

 

 Trampolina

 Parafrazując znany wiersz Ludwika Jerzego Kerna, kiedy dziecko jest w dobrym humorze, to skacze i skacze i... przestać nie może. Piękna czerwcowa pogoda sprzyja skokom, bieganiu i ogólnemu "brykaniu". Co prawda, dziecko szkolne jest nieco spokojniejsze, niż przedszkolak i najczęściej rusza się nieco mniej, jednak nadal potrzebuje rozładować się, zwłaszcza po godzinach spędzonych w szkolnej ławce.

 I tu w ramach prezentu sprawi się dobra podwórkowa trampolina. Nie trzeba chyba tłumaczyć, jak ważna w jej przypadku jest jakość i dbałość o to, by żadna część i żaden mechanizm nie był wadliwy. Jaka wielkość? Jeśli trawnik przed domem mamy niewielki, a dziecko będzie bawić się samo, wystarczy BERG Trampolina Talent 180cm. A jeżeli sami chcemy od czasu do czasu skorzystać z prezentu dziecka? W takim wypadku lepiej zainwestować w model Favorit 330cm, zwłaszcza że skakanie wyzwala endorfiny pozwalające nam czerpać mnóstwo radości z ruchu, istnieje więc obawa, że nie oprzemy się pokusie.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl